چگونه ويزاي شينگن بگيريم

۴۸ بازديد

چگونه ويزاي شينگن بگيريم

ويزاي شينگن

ويزاي شينگن

اگر قصد سفر به يكي از كشورهاي حوزه شينگن را داريد بايد براي ورود به آن ويزاي شينگن  دريافت كنيد

مراحل درخواست و صدور ويزاي شينگن بسته به نوع ويزاي درخواستي شما كمي تفاوت دارد و شايد در ليست مدارك مورد نياز كمي با هم فرق داشته باشيند ولي ميشه گفت 90% شرايط و مدارك كليه كشورهاي عضو اتحاديه شينگن يكي هستند. ما قصد داريم در اينجا نحوه دريافت ويزاي توريستي شينگن را بررسي كنيم.

مراحل دريافت ويزاي توريستي شينگن به شرح ذيل مي باشد:

زمان بندي و برنامه ريزي

قبل از هر چيزي به ياد داشته باشيد كه براي اقدام دريافت ويزاي شينگن وقت كافي داشته باشيد بهتر است براي اين كار سه ماه زمان در نظر بگريد برخي از كشورها به زمان  بيشتري نياز دارند . مثلا كشور آلمان زير 90 روز وقت سفارت نمي دهد.

وقت سفارت

وقت سفارت

اينكه قصد سفر به كدام كشور را داريد اولين گام هست. شما بايد با توجه به برنامه سفر خود اقدام به درخواست ويزاي شينگن كنيد. اصولا بايد از كشوري كه اول از همه به آن ورود مي كنيد درخواست ويزا كنيد و يا كشوري كه بيشترين اقامت را دv آن داريد: براي مثالشما قصد سفر به دو كشور ايتاليا و فرانسه داريد شما از ايران به ايتاليا سفر ميكنيد و از فرانسه بر مي گرديد در اين صورت بايد از سفارت ايتاليا درخواست ويزا كنيد.

كسب اطلاعات در مورد ويزاي  شينگن

بعد از اينكه مقصد خودتون را انتخاب كرديد بايد ليست مدارك مورد نياز جهت دريافت ويزاي شينگن را بررسي و شروع به تكميل آنها كنيد. ما در اينجا مدارك ويزاي توريستي شينگن را مورد بررسي قرار مي دهيم فقط توجه داشته باشيد كه درسته تمام كشورهاي عضو اتحاديه شينگن ويزاي يكساني را صادر مي كنند ولي ممكن است در برخي از موارد تفاوت هاي كوچكي با هم داشته باشند از جمله وقت سفارت ، ترجمه مدارك و … پس قبل از هر اقدامي به سايت سفارت مورد نظر مراجعه كنيد و چك ليست خود را بررسي كنيد حالا مدارك مورد نياز ويزاي شينگن را بررسي كنيم:

فرم ويزاي شينگن

فرم ويزاي شينگن

 • فرم تكميل‌شده درخواست ويزاي شينگن

  • تكميل فرم درخواست ويزا اولين مرحله براي تعيين وقت سفارت جهت مصاحبه و تحويل مدارك هست بهتر است اين فرم را به صورت آنلاين از سايت رسمي سفارت مورد نظر دانلود كرده وبه همراه ديگر مدارك در روز مصاحبه تحويل دهيد : نكته مهم اينكه برخي از سفارت ها اين فرم را به صورت دست نويس هم قبول مي كنند ولي ما تاكيد مي كنيم اين فرم را به صورت تايپ شده ارائه كنيد تا به دليل ناخوانا بودن به مشكل نقص مدارك برخورد نكنيد
 • شناسنامه و كارت ملي

  • ترجمه شناسنامه و كارت ملي  به همراه كپي تمام صفحات
 • پاسپورت ( گذرنامه )

  • اعتبار گذرنامه براي درخواست ويزاي شينگن بايد 6 ماه از تاريح درخواست ويزا باشد و همچنين بايد داراي دو صفحه خالي باشد. همچنين كپي از صفحات گذرنامه به همراه ويزاي قبلي گذرنامه قبلي هم الزاميست
 • عكس رنگي سه قطعه

  • ويژگي هاي عكس براي درخواست ويزاي شينگن بايد جديد باشد و مطابق با ظاهر فعلي شما در ساز 3.5 در 4.5 رنگي با زمينه سفيد و 70% آن چهره درخواست كننده باشد بدون لبخند و بدون عينك و اين عكس روي ويزاي شما چاپ خواهد شد.
 • مدارك شغلي و اسناد ملكي

  • مدارك شغلي به صورت كلي عبارتند از :روزنامه سمي ، جواز كسب ، گواهي اشتغال به تحصيل ، گواهي اشتغال به كار روي سربرگ محل كار به همراه مهر و امضاي مديرعامل كه در آن سمت شغلي ، مدت اشتغال به كار و حقوق ماهيانه درج شده باشد. لازم به ذكر است اين مدارك بايد ترجمه شده و به همراه اصل آن در روز مصاحبه تحويل شوند.
  • پرينت بانكي با گردش سه ماه آخر و مانده حساب به زبان لاتين كه آن را بانك براي شما صادر مي كند اعتبار اين پرينت فقط يك ماه از زمان صدور مي باشد. البته برخي از سفارت ها ممكن است از شما پرينت شش ماه را درخواست كنند.
  • همراه داشتن اصل و ترجمه سابقه بيمه تامين اجتماعي در صورت دارا بودن
  • سند ملكي به نام شخص درخواست كننده، اصل و ترجمه‌ سند در زمان روز مصاحبه ارائه گردد كه اصل سند هنگام تحويل بقيه مدارك به مسافر بازگردانده خواهد شد.
 • برنامه سفر كه شامل رزرو بليط رفت و برگشت مي باشد . بايد منطبق را درخواست باشد. ما مي توانيم به شما يك رزرو معتبر به همراه مهر و سربرگ ارئه كنيم (02147620660)

بيمه مسافرتي

رزرو بليط هواپيما

رزرو بليط هواپيما

 • بيمه مسافرتي با پوشش حداقل 30.000 يورو كه تمام هزينه هاي پزشكي و اضطراري را پوشش دهد و مطابق با مدت اقامت درخواست كننده باشد. ما مي توانيم با تخفيف ويژه براي شما بيمه مسافرتي معتبر و مورد تاييد سفارت را به صورت آني صادر كنيم(02147620660)

بيمه مسافرتي

 • رزرو هتل و برگه تاييده واچر هتل براي كل اقامت مطابق با درخوايت ويزا اين زرو بايد كاملا معتبر و قابل استعلام باشد.برخي از سفارت هاي مانند يونان و آلمان اصل تاييده را روي سربرگ هتل( واچر سربرگ هتل ) با مهر امضا از شما طلب مي كنند.ما مي توانيم در اين زمينه در خدمت باشيم (02147620660)

 

وقت سفارت

بعد از اينكه چك ليت مدارك درخواست ويزاي خود را آماده كرديد زمان دريافت وقت سفارت هست شما بايد براي مصاحبه و تحويل مدارك خود وقت بگيريد كه به آن وقت سفارت گقته مي شود.شما مي توانيد با مراجعه به سايت سفارت از نحوه دريافت وقت و همچنين تاريخ هاي آن مطلع شويد وقت سفارت خود را نهايي كنيد و يا مي توانيد از كمك ما بهره مند شويد(02147620660) تا در اولين فرصت وقت سفارت شما را نهايي كنيم.

مصاحبه جهت اخذ ويزاي شينگن

وقت مصاحبه ويزاي شينگن

وقت مصاحبه ويزاي شينگن

پس از تكميل مدارك و دريافت وقت سفارت نوبت به روز مصاحبه مي رسد. در اين شما ضمن تحويل مدارك بايد براي انگشت نگاري اقدام كنيد.بعد از انگشت نگاري و مصاحبه مدارك ويزا به همراه هزينه ويزا و خدمات از شما دريافت مي شود به شما رسيد تحويل مي دهند و بايد منتظر جواب از جانب سفارت باشيد.

هزينه ويزاي شينگن

هزينه ويزاي شينگن

هزينه ويزاي شينگن

هزينه ويزاي شينگن به صورت نقد دريافت مي شود بهتر است مقداري پول خرد هم همراه داشته باشيد چون هزينه خدمات هم به صورت يورويي از شما دريافت مي شود

 • كودكان صفر تا 6 سال : رايگان
 • كودكان 6 تا12 سال : 35 يورو
 • افراد بالاي 12 سال: 60 يورو

جواب نهايي ويزاي شينگن

بعد از گذشت 14 تا 21 از زمان انگشت نگاري جواب ويزاي شما آماده مي شود. در اين روز با ارائه رسيد مي توانيد گذرنامه خود را به همراه ويزا دريافت كنيد در صورتي كه ويزاي شما صادر نشده باشد .يا به اصطلاح ويزاي شما ريجكت شده باشد در برگه اي دلايل آن را به شما اعلام مي كنند و شما از زمان تحويل اين برگه 30 روز وقت داريد تا اعتراض خود را اعلام كنيد تا به درخواست شما رسيدگي شود.

ريجكت ويزاي شينگن

مشخصات ويزاي شينگن:

روي ويزاي شما دو تاريخ وجود دارد يك تاريخ اعتبار ويزا كه شروع و پايان آن مشخص هست و يك مدت زماني كه شما مجوز اقامت در آن را داريد به خاطر داشته باشيد اقامت بيش از حد در حوزه شينگن مي تواند عواقب سختي براي شما داشته باشد.

آژانس مسافرتي فرازشيد سير  افتخار دارد در كليه مراحل اخذ ويزاي شينگن از ابتدا تا انتها با خدمات خود در كنار شما باشد:

 • دريافت وقت سفارت كليه كشورها
 • ترجمه مدارك جهت ارائه به سفارت (با تخفيف باور نكردني)
 • صدور بيمه نامه مسافرتي مورد قبول كليه سفارت ها
 • رزرو بليط هواپيما
 • رزرو هتل و واچر رسمي مورد تاييد و قبول كليه سفارت ها
 • رزرو بليط پروازهاي داخلي و بين المللي كليه كشورها
 • رزرو بليط قطار داخلي اروپا
جهت كسب اطلاعات بيشتر با ما تماس بگيريد
(02147620660)
 

 

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در مونوبلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.